EventChain

EventChain on plokkahelal põhinev platvorm, mille eesmärk on muuta ürituste broneerimine ja reklaamimine turvalisemaks, lihtsamaks, kiiremaks, mugavamaks ja odavamaks

Mis on EventChain?

Veebileht – Eventchain.io
Ettevõte ise kirjeldab ennast „Tarkade piletite tulevik“ („The Future of SmartTickets.“ ) Nende eesmärgiks on tuua massideni piletimüük plokkahelal, kasutades selleks EeventChain Tokeneid ja detsentraliseeritud rakendust (DApp).
EventChain DApp – Praegu on väljastatud alfa versioon, mille leiate alpha.eventchain.io

EventChaini Tokenite omanikel on võimalik kasutada Tokeneid nii ürituste korraldamiseks kui ka piletite ostmiseks. Süsteemi arhitektuur koosneb kolmest kihist millest, Web3 on arendajate jaoks, Web2 on sideliiniks, mis võimaldab inimestel igapäevaselt DAppi kasutada.

Lisaks on EventChaini eesmärgiks detsentraliseerida ürituste piletimüük kasutades selleks plokkahela (Blockchain) tehnoloogiat. Detsentraliseerimisega kaasnevad EventChainil plokkahelaga seotud eelised nagu näiteks parem läbipaistvus ja madalamad vahendustasud. Lisaks võimaldab plokkahela tehnoloogia lahendada probleemid nii piletite võltsimises, edasimüügis kui ka teised probleemid selles tööstusharus.

Lisaks on EventChaini eesmärgiks detsentraliseerida ürituste piletimüük kasutades selleks plokkahela (Blockchain) tehnoloogiat. Detsentraliseerimisega kaasnevad EventChainil plokkahelaga seotud eelised nagu näiteks parem läbipaistvus ja madalamad vahendustasud. Lisaks võimaldab plokkahela tehnoloogia lahendada probleemid nii piletite võltsimises, edasimüügis kui ka teised probleemid selles tööstusharus.

EventChain Tokenite müük toimub 13 September 2017. mis kestab eeldatavasti 2 nädalat.

Kuidas EventChain toimib?

EventChain ökosüsteem toimib SmartTicket-ite ja EventChaini Tokenite-ga (EVC). Ehk siis platvormil nii ürituste kui ka piletite ostmiseks on vaja EventChaini Tokeneid.

Kasutades plokkahela platvormi, saavad kasutajad osta pileteid kõikjalt maailmast (kus on ligipääs internetile). EventChain detsentraliseerib piletite müügi ja lahendab paljud tänapäevaste tsentraliseeritud pileti ostu-müügi platvormide probleemid, nagu näiteks piletite topelt kasutamine, võltsimine, piletite edasimüük (inimeselt-inimesele, kus kunagi kindel ei saa olla, kas piletit on juba korra müüdud või mitte).

Tsentraliseeritud piletisüsteemid on ohustatud pettuste ja pahatahtlike rünnakute eest. Kuid detsentraliseeritud piletimüügi süsteem tagab turvalisuse andes võimu „tagasi ürituste korraldajatele ja vaatajatele“ ning tehes lõpu ka pahatahtlikele rünnakutele võrgus, kasutades selleks 256-bitist krüptograafiat, selgitas EventChain ajakirjanikele.

EVC Tokenid on üles seatud Ethereumi plokkahelale. EVC Tokenite hoidjad, saavad platvormi kasutades eeliseid näiteks: pileteid soodsamalt, eelis järjekorda ostmisel ja ka eelis istekohti. Platvorm plaanib kasutusele võtta mitmeid maksevõimalusi. Samuti on kavas lisada üle 205 000 edasimüüja 180+ riigist.

EventChain Funktsioonid

Praegune Alfa versioon toetab kõiki neid funktsioone:
Ürituse loomine:On võimalik kasutada EventChain mobiili rakendust või Desktop rakendust ürituste korraldamiseks ja pileti väljastamiseks
Piletite tingimuste seadistamine: Määrata pileti maksimaalset ja minimaalset ostu-müügi hindu ning seada tingimused ka piletite edasimüüjatele (nt: inimestele, kes on ürituse pileti soetanud, kuid peavad selle mingil põhjusel müüma)
Edasimüügi kontrollimine: Ürituste loojad/korraldajad võivad määrata kindla pileti müügi hinna edasimüüjatele ning nähtavalt tasuda promootoritele reklaami eest tasu.
Kiire ja lihtne piletite müük:EventChain App teeb piletite ostu lihtsaks ja kiireks
Läbipaistvus ja õiglus: Plokkahela tehnoloogia kuvab automaatselt kogu piletite arvu sh näidates nii müüdud kui ka müümata piletite arvu.
Digikogud:Loo ja kasvata oma digitaalsete piletite „seina“ ja jaga oma mälestusi üritustest sõprade ja perega.

Tulevikus Eventchain plaanib lisada rohkem funktsioone platvormile, nagu näiteks:

Hinnakujundus:Ürituste loojad kontrollivad piletite hindu nii põhimüügi kui ka edasimüügi (müük isikult – isikule) korral. SmartTicketid on täielikult programmeeritavad, võimaldades „tarkade lepingute“ (smart contract) koodiga määrata piletite maksimaalne ja minimaalne müügihind või määrata erinevatele piletite kogustele erinevad hinnad. Näiteks grupp inimesi (5 inimest) soovib pileteid üritusele osta, kuid 1 inimene müüb ainult 2 piletit korraga. Süsteem valib andmebaasist automaatselt 3 piletit teistelt edasimüüjatelt juurde ning Ostja saab 5 piletit, 5-se grupi piletite hinnaga.

Võltsimisvastased lahendused: EventChain tahab võltsimise vastu kasutusele võtta meetme, kus süsteem loob igale piletile unikaalse seeria numbri plokkahelas. Selline seerianumber muudab võimatuks pileti mitmekordse müügi või võltsimise võrgus. Kõikide piletite edasimüüjatel, ostjatel ja müüjatel on võimalik süsteemi siseselt omale mainet luua (saadakse vastavalt hinnangutele punkte), kus SmartTicket maine süsteem teeb petturite tuvastamise lihtsamaks.

Läbipaistvuslahendused: Võimaldatakse näha kui palju pileteid on müüdud ja kui palju pileteid jääb avalikele üritustele nii esmasel kui ka järelturul. EventChain kasutab Ethereumi plokkahelat, et tagada parem turvalisuse ja läbipaistvuse.

Skaleeritavus: EventChain SmartTicketid levitatakse piiramatult üle veebilehtede kasutades selleks pluginat (pistikprogramm), mis suunab liikluse tsentraliseeritud serveritest eemale. Tavalised pileti ostu-müügi platvormid jooksevad kokku suure külastajate arvuga. EventChain kavatseb selle probleemi lahendada, kasutades selleks pluginat (pistikprogramm) mitmetel veebilehtedel. Ehk siis jaotab võrgu koormuse laiali, mis teeb veebilehe kokku jooksmise raskemaks.

RoadMap (plaan)

Täpsemalt saate lugeda: EventChain WhitePaper
2017 Q4 – EventChain.js integreerimine SmartTicketingi infrastruktuuri
2018 Q1 – EventChain kauplemisplatvorm; EventChain andmebaasi arendus; EventChain Oracle.
2018 Q2 – EventChain Desktop rahakott; EventChain Desktop rahakott
2018 Q4 – EventChain avalikustab koos partner SPH VR Network-ga Virtuaal reaalsusel põheneva VRTicketBox-i kus on võimalik osta pileteid nii VR kui ka tava üritustele.

Tokenite müük – ICO
Hard Cap: 100 000 ETH
Eesmärk: 50 000 ETH

Esimene faas on 13 September 2017, kus 1 ETH = 460 EVC
Teine faas tuleb kui esimene faas on läbitud, kus 1 ETH = 230 EVC

Eel-müügi Tokenid: 11 000 000
Faas – 1 Tokenid: 36 000 000
Faas – 2 Tokenid: 7 600 000
Kokku: 54 600 000 (mis on 65% Tokenite kogusest)

Osalejatele jaotatakse 65% Tokenitest, EventChainile läheb 15%, Bounty – 2%; Sponsoritele – 8% ning varajastele osalejatele 10%

Raha paigutus 1-3a
Turundus – 58.4 %
Ülemaailmne õigusabi, ülemaailmsed kaubamärgid, ühinemine – 1.3%
Juhtkond, personal, alltöövõtjad – 10.1%
Platvormi disain ja arendus – 18.1%
Toimingud/menetlused – 12.1 %

Ettevõte ja Meeskond

EventChain ettevõtte tegevdirektor on Ashton Addison, peakontor asub Singapuris.

Mõned meeskonna liikmed:
Ashton Addison – Finants ja üldine ärindus. Plokkahelaga tegeleb alates 2013, varem on asutanud Shed Show Productions 2012, mis korraldas ja haldas mitmeid väljamüüdud kontserdeid. Crypto Coin Show looja.

Hasham Ahmad – Juhib Web 3.0 arendust, teab vähemalt 10 erineva süsteemi struktuuri, mitmed JS Frameworkid (raamistikud), TDD, SQL, PHP. Avatud lähtekoodiga projekte on ka varem teinud näiteks: Daikon Library.

Jesse Couch – Põhi arendaja, vanem krüptovaluutade kaupleja ja advokaat, varem investeeritud projektidest 1000x ja 100x kasu saanud Top krüptovaluuta projektidest. Teab hästi Linux, Apache, MySQL ja PHP-d. Praegu juhatab Shares Per Hour Virtual Reality äri võrgustikku plokkahela platvormil, ühendades plokkahelasse äri virtuaal reaalsuse innovatsiooniga.

Chong Foo Chaw – Tal on üle 25 aasta kogemusi äri ja start-up maailmas. Partner Obermark AG-s. 2011-2016 oli iseseisev juhatuse liige CIMB-Trust Capitalis kus ta haldas üle 1.3 Billioni

Mõned nõustajad:
Dr. Steven Funk – Silicon Valley miljardär, üle 30 aastase kogemusega rahvusvaheliste korporatiivsete võlgade, omakapitali ja kinnisvara omandi ja arendusega.

Jeans Tang – Asutaja ja president Blochcain Research Instituudis, sügavalt pühendunud plokkahela õppimisele ja on VC, innovaator ja krüpto sektori jutlustaja. Ta alustas oma karjääri CEO-na KST Ltd (Guangzhou), SMB Inc New Yorkis ja ENT Ltd. Hong Kongis. Ning pakub Ida- Ameerikas kõige populaarsemat klassifitseeritud reklaami internetis.


Kokkuvõtteks

Maailmas plokkahela (blockchain) tehnoloogiaga tegelevad ettevõtted on oma peamiseks sihtmärgiks võtnud piletite ostu-müügi sektori. EventChain on üks mitmest ettevõttest kes püüab detsentraliseeritud plokkahela tehnoloogia kasulikke omadusi piletimüügi sektorisse tuua. EventChain eesmärgiks on tagada läbipaistvus, turvalisus, võltsimist vähendada ning luua piletimüüjate ja ostjate jaoks parem keskkond. Seda nii esmasel kui ka piletite järelturul.

Kui Aventuse projektil oli noor ja kogenematu meeskond võib öelda, et EventChaini meeskond on suurte kogemuste baasiga. Rääkides meeskonnaga on näha, et tegemist on pühendunud liikmetega, kes teavad mida teevad ja sihivad kindla eesmärgi poole. Idee seisukohapealt võib öelda, et tegemist pole kuigi uue ideega, kuna tegelikult analoogseid projekte on veel liikvel. Kuid vaadates funktsioone mida see platvorm sisaldab juba alfa-versioonis ning mis tulevikus lisatakse, lootused ja ootused on suured.