Kauplemine Krüptovaluutaga

Kauplemine (trading) krüptovaluutaga on lihtsam kui kunagi varem

Kauplemisest lühidalt

Kaubeldes krüptovaluutadega tuleb jälgida kaubeldava coin-i suhet nii Fiat (Tavavaluuta USD, EUR jne..) kui ka Bitcoiniga. Sobib ka mõni teine krüptovaluuta, vastavalt sellele millise paariga kaubeldakse (nt. BTC/USD; BTC/EUR; BTC/ETH; ETH/USD; ETH/EUR jne..). Igal kauplemisplatvormil on erinevad hinnasuhted. Kauplemist alustades tuleb vaadata coin-i algset väärtust. Näiteks kui tegemist on eesmärgita coin-iga, mille hind on parasjagu kõrge, on ilmselgelt tegemist ’’Pump and Dump’’ võttega. Ehk üks grupp inimesi ostavad suurtes kogustes münte kokku, et hinda suurendada X kordades ning kui hind on laes, müüakse coin-id maha, millede eest saadakse suur kasu. Üldiselt inimesed, kes ostavad kõrgeima hinna eest jäävad kahjumisse, teised saavad sealt oma kasu. Keskmiselt juhtub sellist asja üks kord 1-2 nädala jooksul.


Kuidas alustada?

Kauplemiseks on vajalik luua konto välja valitud kauplemisplatvormile (Allpool paar näidet). Konto loomise järel kanda platvormile raha, välja valida coin ning alustada kauplemisega. Raha kandmise viis kauplemiskontole sõltub kauplemisplatvormist. Mõnele platvormile on võimalik raha kanda otse pangast, teistele tuleb kõigepealt osta Bitcoine, seejärel kanda Bitcoinid kauplemisplatvormile, mille järel saab kauplemisega alustada.

Cryptopia (NZ)

Cryptopia põhiliseks fookuseks on tagada kasutajale mugavus, lahenduseks pakutakse väga mitmekülgset platvormi. Platvormil on võimalik soetada nii materiaalseid kui ka virtuaalseid asju krüptovaluutade eest. Võimalik on osta krüptovaluutasid üle kogu maailma, samal ajal toetatakse veel kaevandajaid - nii CPU, GPU kui ka ASIC mineerid. Lisaks saab jälgida krüptoraha liikumist Cryptopia poolt pakutava Block Exploreri kaudu. Cryptopia aktsepteerib ka erinevaid mining pool ülekandeid. Võimalik on osaleda ka loteriides.

Tasud - kauplemisel 0.2%
Sissemakse - Krüptovaluuta
Väljamakse - Krüptovaluuta

www.cryptopia.co.nz

C-CEX (Saksa)

C-CEX on krüptovaluutade vaheline kauplemisplatvorm, kus on võimalik raha eest krüptovaluutasid soetada. Platvorm on inimestelt saanud omajagu kriitikat, kuna kasutajatel on mitmeid kaebusi turvalisuse osas.

Tasud - kauplemisel 0.2%
Sissemakse:
Payeer (Visa/MC, Wire, Qiwi, Liqpay, W1 jne..) - 0%
Pangaülekanne (xmlgold.eu) - 5% +22 USD
Krüptovaluuta jt...
Väljamakse - Krüptovaluuta; Egopay; Payeer; Visa; Mastercard; QIWI RUB; OKpay USD; SWIFT/IBAN; SEPA (EUR); PayPal jt...

www.c-cex.com

Bittrex (USA)

Üks suuremaid krüptovaluutade kauplemisplatvorme, kus pakutakse kauplemiseks suurel hulgal valuutapaare. Kuna Bittrexi käive on väga suur süüdistatakse neid Dump and Pump skeemide lubamises, mis ühtlasi vähendab usaldust krüptovaluuta ökosüsteemi tervikusse. Tegemist on siiski ühe turvalisema ja mugavama kauplemisplatvormiga.

Tasud - kauplemisel 0.25%
Sissemakse - Krüptovaluutas
Väljamakse - Krüptovaluutas

www.bittrex.com

Kraken (US)

Kraken on populaarseim üleeuroopaline kauplemisplatvorm, kust saab osta bitcoine mitmete erinevate valuutadega. Näiteks JPY, EUR, GBP ja USD. Kauplemismaht ehk volume on seal suur, eriti JPY/BTC vahel. Turvalisuse tase on samuti väga kõrge, 2FA-autoriseerimise ja PGP/GPG krüptimisega. Kaubeldes „margin trading-uga“ on võimalik oma kontojääki võimendada.

Tasud - Ostul 0.1-0.26% müügil 0-0.16%
Sissemakse - SEPA, Swift, JPY Pangaülekanne, Krüptovaluuta
Väljamakse - SEPA, Swift, JPY Pangaülekanne, Krüptovaluuta

www.kraken.com

Livecoin (UK)

Livecoin on mitmekülgne krüptovaluuta kauplemisplatvorm, mis on sobilik nii algajatele kui ka kogenud kauplejatele. Platvorm pakub teenust kauplejale ja krüptoraha (tokeni) loojale, hõlmates endas ICO-sid, vahetuslepinguid jpm. Lisaks mängude mängimine, mille auhindadeks on krüptovaluutad.

Tasud - kauplemisel 0.2-0.01%
Sissemakse:
Payeer.com - 9.5%
PerfectMoney.is - 9.5%
OkPay.com - 9.5%
Ülekanne (SWIFT) - USD: 50 USD
Krüptovaluuta jt...
Väljamakse - Krüptovaluuta; Payeer.com - 1%; PerfectMoney.is -1%; OkPay.com - 1%; Ülekanne (SWIFT) - EUR: 15 EUR; USD: 1.5% + 9 USD

www.livecoin.net

Liqui (Ukraina)

Kauplemine toimub ainult krüptovaluutas, lisaks toetab Liqui ka ICO-de ostu ja müüki.

Tasud - kauplemisel 0.25%
Sissemakse - Krüptovaluuta
Väljamakse - Krüptovaluuta

www.liqui.io